Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
IF Kville
Glädje, Gemenskap, Utveckling, Trygghet - För alla
P17 (2018-11-30)
Gren                             Namn                            Född    Resultat    År                    Plats
60m*Björn Mattsson19927.522009Felaktig??
100mDaniel Norgren199010.912007-07-28Uddevalla
200mDaniel Norgren199022.072007-08-25Uddevalla
400mKristian Svensson196848.461985
800mKristian Svensson19681:52.391985
1500mElias Brink20014:23.352018-06-30Göteborg/U
3000mChrister Ljung19578:23.021974
5000m*Dan Karlsson195514:39.041972
2000m hinder/91.4Edin Akivodic19766:09.081975
110m häck/91.4Philip Ryding200115.442018-08-04Huddinge
300m häck/84.0Vakant
HöjdRobert Strangertz19611.971978
Philip Ryding20011.972018-09-01Tampere, FIN
StavViktor Fröberg19903.922007-09-02Göteborg/S
LängdMartin Persson19806.311997
TrestegChristoffer Wockatz200011.162017-07-02Göteborg/U
Kula/5.0Arvid Mägi Theorin200118.622018-09-01Tampere, FIN
Diskus/1.5Arvid Mägi Theorin200149.942018-05-12Bålsta
Slägga/5.0William Lanndalen200163.322018-05-12Bålsta
Spjut/700William Lanndalen200155,452018-08-25Kungsbacka
TiokampMartin Persson19805780 p1997
P16 (2018-11-30)
Gren                             Namn                           Född    Resultat    År                    Plats
100mMikael Nordström196710,871983
200mArvid Mägi Theorin200123.462017-07-02Göteborg/U
400mTom Berensson200153.232017-08-11Falun
800mAmrullah Stanikzai20022:05.022018-07-25Karlstad
1500mAmrullah Stanikzai20024:26.422018-06-30Göteborg/U
3000mvakant
2000m hinder/91.4Amrullah Stanikzai20026:56.582018-06-29Göteborg/U
110m häck/91.4Andreas Karlsson197715.271993
300m häck/84.0Mikael Nordström196738.561983
HöjdPhilip Ryding20011.942017-08-27Kungsbacka
StavFredrik Persson19764.421992
LängdFredrik Grund20026.122018-06-16Halmstad
TrestegGustav Tartu200213.472018-08-05Enskede
Kula/5.0Arvid Mägi Theorin200117.242017-06-25Kungälv
Diskus/1.5Arvid Mägi Theorin200148.782017-08-12Falun
Slägga/5.0Henrik Hamnebo197632.521992
Spjut/700Fredrik Grund200243.932018-07-03Göteborg/S
Spjut/600 -98*Andreas Kohn198060.60199615-16 år 600g
TiokampVakant
4x100mClaes Pettersson196744.681983
Mikael Nordström1967
Hans Jacobsson1967
Augusto Micheloni1967
1000mAugusto Micheloni19672:01.681983
Hans Jacobsson1967
Mikael Nordström1967
Claes Pettersson1967
3x800mStefan Strand19756:00.581991
Johan Wettergren1975
Erik Göransson1975
3x1000mChristian Svensson19678:08.431983
Mats Lundström1967
Jonas Lisper1967
P15 (2019-02-04)
Gren                             Namn                                               Född    Resultat    År                    Plats
80mErik Isaksson20029,492017-07-09Helsingborg
100m*Daniel Norgren199011,452005
200m*Daniel Norgren199023,382005
300mArvid Mägi Theorin200138,412016-06-12Göteborg/S
600m*Daniel Norgren199036,282005
800mAmrullah Stanikzai20022:05.582017-06-10Göteborg/S
1000m*Per Westling19672,04,201982
2000mAmrullah Stanikzai20026:26.072017-06-11Göteborg/S
1500m hinder/76.2Amrullah Stanikzai20024:45.262017-08-13Falun
80mh/84.0Fredrik Grund200211.812017-09-02Täby
100mh/84.0*Gustav Eriksson199814,822013-07-28Arvika
300mh/76.0Amrullah Stanikzai200241.472017-08-11Falun
HöjdFabian Steene
20011,962018-06-30Göteborg/U
StavFredrik Persson19764.001991Värnamo
LängdFabian Steene20036,112018-06-02Göteborg/S
TrestegVillu Haavasalu (Tveksamt res)194013,271953
Kula/4.0Arvid Mägi Theorin200116,372016-09-04Linköping
Diskus/1.0Arvid Mägi Theorin200151,612016-08-06Vellinge
Slägga/4.0Andreas Karlsson197740,861995
Spjut/600Fabian Steene200347,662018-06-03Göteborg/S
SexkampLars-Erik Ljung19663632p1980
ÅttakampFredrik Grund20023592p2017-09-10Linköping
 
4x80mMohammad Al Masri200137,362016Stockholm
Erik Buiten2001
Philip Ryding2001
Arvid Mägi Theorin2001
4x100m ??Katarina Berglund197650.661990
C Hansson1976
Helen Lindquist1975
Annika Andersson1975
3x800mTobias Rydén20017.04,682016Stockholm
Melvin Johansson
Tom Berensson
       
F17 (2018-11-30)
Gren                             Namn                         Född             Resultat    År                   Plats 
100mCharlotta Hansson197212.301989
200mCharlotta Hansson197224.811989
400mEmma Ljungmark198758.532004
800mBeatrice Brink19992:12.152016-07-03Göteborg/U
1500mBeatrice Brink19994:36.762016-07-02Göteborg/U
3000mFanny Norling199912:00.032016-08-07Hässleholm
1500m hinder/76.2vakant
100mh/76.2vakant
300mh/76.2Sara Overgaard199847.662015-08-22Kalmar
400mhCecilia Lindström198065.041997
HöjdHelen Lindquist19751.661992
StavEmma Josefsson19813.501998
LängdSofie Andersson19815.691998
TrestegSofie Andersson198111.701998
Kula/3.0vakant
Diskus/1.0Maria Andersson197737.161994
Slägga/3.0Emma Jungmark198718.742004
Spjut/500Therese Olsson198032.101992
SjukampHelen Lindqvist19753812 p1992
4x100m2000/200153,512017
1000m stafett2000/20012,24,702017
 
F16 (2018-11-30)
Gren                             Namn                         Född    Resultat    År                   Plats
100mJulia Björkman200012,662016Vellinge
200mElin Eriksson200028,272016
400mSara Overgaard199862,182014-08-30Kungsbacka
800mBeatrice Brink19992.13,082015-09-13Stockholm/S
1500mBeatrice Brink19994.37,182015-08-22Karlskrona
3000mBeatrice Brink199910,32,872015-08-21Karlskrona
100mh/76.2Julia Håkansson198715.652003
300mh/76.2Katarina Berglund197645.791992
1500m hinder/76.2Sara Overgaard19985,23,872014-06-27Göteborg/U
HöjdHilda Gyldén20011.642017-08-11Falun
Stavvakant
LängdElin Eriksson20004,692016
TrestegEmilia Lönnqvist 200211.152018-08-05Enskede
Kula/3.0Linda Olsson198010.971996
Diskus/1.0vakant
Slägga/3.0Linda Olsson198032.841996
Spjut/500Elin Eriksson200026,962016
SjukampJulia Håkansson19874191 p2003
3x800mAlida Alivodic19797.07.121995
Anna Behn1979
Agneta Eiving1979
     
F15 (2019-02-22)
Gren                             Namn                         Född    Resultat     Datum             Plats
80mJulia Björkman200010,182015-07-04Göteborg/U
100mAnnika Andersson197512,811990
200mJulia Håkansson198726,952002
300mAlma Svanberg 200242.602017-07-02Göteborg/U
800mBeatrice Brink19992,18,532014
1500mBeatrice Brink19994:54.672014
2000mBeatrice Brink19996:45.062014
3000mCecilia Inghammar197711.35.271992
1500m hinder/76.2Sara Overgaard19985,24,532013-07-30Göteborg/S
80mh/76.2Sara Hansson197811,811991
300mh/76.2Ingrid Dryselius48,441987
HöjdMalou Österberg19821,631997
StavEmma Josefsson19813,201996
LängdKatarina Nordqvist19765,081991
TrestegSara Josefsson198410,941999
Kula/3.0Calista Ezeh200310.882018-06-09Göteborg/S
Diskus/0.75Vakant
Diskus/0,6Anna Olsson198028,301993
Slägga/3.0Emma Jungmark198720,562002
Spjut/400Annelie Johanson198032,021994
Spjut/500Ida Elmén200331.982018-08-05Enskede
SexkampAlida Alivodic19793291p1993
4x80mLillan Kilvik200341.642018Stenungsund
Nicole Dinu2003
Calista Ezeh2003
Sofia Björkman2003
4x100mKatarina Berglund197650.661990
C Hansson1976
Helen Lindquist1975
Annika Andersson1975
3x800mAlida Alivodic19797,15,791994
Agneta Eiving1979
Anna Behn



   
 
Samarbetspartners