Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
IF Kville
Glädje, Gemenskap, Utveckling, Trygghet - För alla
P17 (2018-11-30)
Gren                             Namn                            Född    Resultat    År                    Plats
60m*Björn Mattsson19927.522009Felaktig??
100mDaniel Norgren199010.912007-07-28Uddevalla
200mDaniel Norgren199022.072007-08-25Uddevalla
400mKristian Svensson196848.461985
800mKristian Svensson19681:52.391985
1500mElias Brink20014:23.352018-06-30Göteborg/U
3000mChrister Ljung19578:23.021974
5000m*Dan Karlsson195514:39.041972
2000m hinder/91.4Edin Akivodic19766:09.081975
110m häck/91.4Philip Ryding200115.442018-08-04Huddinge
300m häck/84.0Vakant
HöjdRobert Strangertz19611.971978
Philip Ryding20011.972018-09-01Tampere, FIN
StavViktor Fröberg19903.922007-09-02Göteborg/S
LängdMartin Persson19806.311997
TrestegChristoffer Wockatz200011.162017-07-02Göteborg/U
Kula/5.0Arvid Mägi Theorin200118.622018-09-01Tampere, FIN
Diskus/1.5Arvid Mägi Theorin200149.942018-05-12Bålsta
Slägga/5.0William Lanndalen200163.322018-05-12Bålsta
Spjut/700William Lanndalen200155,452018-08-25Kungsbacka
TiokampMartin Persson19805780 p1997
P16 (2018-11-30)
Gren                             Namn                           Född    Resultat    År                    Plats
100mMikael Nordström196710,871983
200mArvid Mägi Theorin200123.462017-07-02Göteborg/U
400mTom Berensson200153.232017-08-11Falun
800mAmrullah Stanikzai20022:05.022018-07-25Karlstad
1500mAmrullah Stanikzai20024:26.422018-06-30Göteborg/U
3000mvakant
2000m hinder/91.4Amrullah Stanikzai20026:56.582018-06-29Göteborg/U
110m häck/91.4Andreas Karlsson197715.271993
300m häck/84.0Mikael Nordström196738.561983
HöjdPhilip Ryding20011.942017-08-27Kungsbacka
StavFredrik Persson19764.421992
LängdFredrik Grund20026.122018-06-16Halmstad
TrestegGustav Tartu200213.472018-08-05Enskede
Kula/5.0Arvid Mägi Theorin200117.242017-06-25Kungälv
Diskus/1.5Arvid Mägi Theorin200148.782017-08-12Falun
Slägga/5.0Henrik Hamnebo197632.521992
Spjut/700Fredrik Grund200243.932018-07-03Göteborg/S
Spjut/600 -98*Andreas Kohn198060.60199615-16 år 600g
TiokampVakant
4x100mClaes Pettersson196744.681983
Mikael Nordström1967
Hans Jacobsson1967
Augusto Micheloni1967
1000mAugusto Micheloni19672:01.681983
Hans Jacobsson1967
Mikael Nordström1967
Claes Pettersson1967
3x800mStefan Strand19756:00.581991
Johan Wettergren1975
Erik Göransson1975
3x1000mChristian Svensson19678:08.431983
Mats Lundström1967
Jonas Lisper1967
P15 (2018-11-30)
Gren                             Namn                                               Född    Resultat    År                    Plats
80mErik Isaksson20029,492017-07-09Helsingborg
100m*Daniel Norgren199011,452005
200m*Daniel Norgren199023,382005
300mArvid Mägi Theorin200138,412016-06-12Göteborg/S
600m*Daniel Norgren199036,282005
800mAmrullah Stanikzai20022:05.582017-06-10Göteborg/S
1000m*Per Westling19672,04,201982
2000mAmrullah Stanikzai20026:26.072017-06-11Göteborg/S
1500m hinder/76.2Amrullah Stanikzai20024:45.262017-08-13Falun
80mh/84.0Fredrik Grund200211.812017-09-02Täby
100mh/84.0*Gustav Eriksson199814,822013-07-28Arvika
300mh/76.0Amrullah Stanikzai200241.472017-08-11Falun
HöjdPhilip Ryding20011,782016-07-98Helsingborg
StavFredrik Persson19764.001991Värnamo
LängdFabian Steene20036,112018-06-02Göteborg/S
TrestegVillu Haavasalu (Tveksamt res)194013,271953
Kula/4.0Arvid Mägi Theorin200116,372016-09-04Linköping
Diskus/1.0Arvid Mägi Theorin200151,612016-08-06Vellinge
Slägga/4.0Andreas Karlsson197740,861995
Spjut/600Fabian Steene200347,662018-06-03Göteborg/S
SexkampLars-Erik Ljung19663632p1980
ÅttakampFredrik Grund20023592p2017-09-10Linköping
4x80mMohammad Al Masri200137,362016Stockholm
Erik Buiten2001
Philip Ryding2001
Arvid Mägi Theorin2001
4x100m ??Katarina Berglund197650.661990
C Hansson1976
Helen Lindquist1975
Annika Andersson1975
3x800mTobias Rydén20017.04,682016Stockholm
Melvin Johansson
Tom Berensson
       
P14 (2018-11-30)
Gren                             Namn                                  Född    Resultat    År                    Plats
80mErik Isaksson20029.832016-09-10Högby
100m*Daniel Norgren199011,962004
200m*Anders Norgren199225,072006
300mDesmond Manu1992382006
600m*Erik Göransson19751,31,091989
800mErik Göransson19752,06,791989
1000m*Christer Ljung19572,37,601971
2000mErik Göransson19755,58,521989
3000m*Christer Ljung19579:11.201971
1500m hinder/76.2Samuel Melin 20025:39.952016-06-19Halmstad
80mh/84.0William Asker200411.622018-09-01Lerum
100mh/84.0*Gustav Eriksson199815,272013-09-09Ängelholm
300mh/76.0Gustav Eriksson199845,042013-09-08Ängelholm
HöjdFabian Steene20031,882017-09-09Uddevalla
StavWilliam Asker20043.602018-08-11Eslöv
LängdMattias Wassén19765,961990
TrestegVilly Havasalu (se P15?)194013,271953
Kula/4.0Arvid Mägi Theorin200112,722015Lidköping
Diskus/1.0Felix Steene200435.232018-06-02Göteborg/S
Slägga/4.0Toni Ursulic197427.281988
Spjut/600Fabian Steene200345.292017-09-02Täby
8-kampWilliam Asker20043794p2018-05-27Ljungby
4x80mOliver Trifunovski197539,371989
Claess Johansson1975
Christoffer Rosenblad1975
Mattias Wassén1976
4x100mBo Philipsen196750,391981
Christian Svensson1968
Hans Jacobsson1967
Augusto Micheloni1967
3x800mJohan Wettergren19756,50,181989
Peder Bolgerth1975
Erik Göransson1975
3x1000mSören Hellmark19588,39,001972
Mats Holgerson1958
Per Karlsson1958
P13 (2018-12-03)
Gren                 Namn                     Född    Resultat    År                    Plats
60mCalle Frank20047.772017-06-06Göteborg/S
80m*Gustav Eriksson199810.762011
200mErik Isaksson200225,322015
600mAlexander Palm19891,36,792002
1500mElias Brink20014,46,732014Uddevalla
60mh/76,2William Asker20049.432017
200mh/76.2Philip Ryding200131,082014Varberg
HöjdCalle Frank20041.682017-06-10Göteborg/S
StavMartin Persson19803,351993
Längd zonCalle Frank20045.642017
Tresteg zonWilliam Asker200411.532017
Kula/3.0Fabian Steene200312,732016Högby
Diskus/ 0,6Felix Steene200435.532017
Slägga/3.0David Thilen200532.68
2018-09-15Eslöv
Spjut/400Mattias Wassén197641,51989
FemkampWilliam Asker20044560p2017-06-06Göteborg/S
5x60mKville200144.622014
4x80mKville199849.872011
           
P12 (2018-11-30)
Gren                  Namn                              Född    Resultat    År         Plats
60mMattias Wassén19768,321988
80m*Philip Ryding200111,552013
200mAndreas Rydén200427.942016
600mMattias Wassén19761,40,801988
800mAlex Danborg19922,17,952004
1000mRalph Hansson19623,01,801974
1500mAlex Danborg19924,55,212004
60mh/76,2Axel Henriksson20029,822014
200mh/ 76,2Vakant
HöjdWilliam Asker20041.552016Göteborg
StavArvid Mägi Theorin20012,212013
Längd zonMattias Wassén19765,221988
Tresteg zonMartin Persson198010,121992
Kula/3.0Thomas Stridh197011,061982
Diskus/0,6Johan Lindh197424,241986
Slägga/3,0Fabian Steene200321,572015Göteborg
Spjut/400Mattias Wassén1976381988
Boll 300grMartin Olsson199043,622000
FemkampMattias Wassén19764231p1988
5x60mAndreas Wennerbäck197641,71988
Mattias Wassén1976
Magnus Lundgren1976
Patrik Insulan1976
Andreas Argirakis1976
3x800mThomas Johansson19818.09,461993
Tonny Turner1981
Henrik Järlebrandt1981
3x1000mChristian Svensson19689.56,101980
Bjarne Bäcklund1968
Thomas Carlsson1968
F17 (2018-11-30)
Gren                             Namn                         Född             Resultat    År                   Plats 
100mCharlotta Hansson197212.301989
200mCharlotta Hansson197224.811989
400mEmma Ljungmark198758.532004
800mBeatrice Brink19992:12.152016-07-03Göteborg/U
1500mBeatrice Brink19994:36.762016-07-02Göteborg/U
3000mFanny Norling199912:00.032016-08-07Hässleholm
1500m hinder/76.2vakant
100mh/76.2vakant
300mh/76.2Sara Overgaard199847.662015-08-22Kalmar
400mhCecilia Lindström198065.041997
HöjdHelen Lindquist19751.661992
StavEmma Josefsson19813.501998
LängdSofie Andersson19815.691998
TrestegSofie Andersson198111.701998
Kula/3.0vakant
Diskus/1.0Maria Andersson197737.161994
Slägga/3.0Emma Jungmark198718.742004
Spjut/500Therese Olsson198032.101992
SjukampHelen Lindqvist19753812 p1992
4x100m2000/200153,512017
1000m stafett2000/20012,24,702017
 
F16 (2018-11-30)
Gren                             Namn                         Född    Resultat    År                   Plats
100mJulia Björkman200012,662016Vellinge
200mElin Eriksson200028,272016
400mSara Overgaard199862,182014-08-30Kungsbacka
800mBeatrice Brink19992.13,082015-09-13Stockholm/S
1500mBeatrice Brink19994.37,182015-08-22Karlskrona
3000mBeatrice Brink199910,32,872015-08-21Karlskrona
100mh/76.2Julia Håkansson198715.652003
300mh/76.2Katarina Berglund197645.791992
1500m hinder/76.2Sara Overgaard19985,23,872014-06-27Göteborg/U
HöjdHilda Gyldén20011.642017-08-11Falun
Stavvakant
LängdElin Eriksson20004,692016
TrestegEmilia Lönnqvist 200211.152018-08-05Enskede
Kula/3.0Linda Olsson198010.971996
Diskus/1.0vakant
Slägga/3.0Linda Olsson198032.841996
Spjut/500Elin Eriksson200026,962016
SjukampJulia Håkansson19874191 p2003
3x800mAlida Alivodic19797.07.121995
Anna Behn1979
Agneta Eiving1979
     
F15 (2018-11-30)
Gren                             Namn                                 Född    Resultat    Datum          Plats
80mJulia Björkman200010,182015-07-04Göteborg/U
100mAnnika Andersson197512,811990
200mJulia Håkansson198726,952002
300mAlma Svanberg 200242.602017-07-02Göteborg/U
800mBeatrice Brink19992,18,532014
1500mBeatrice Brink19994:54.672014
2000mBeatrice Brink19996:45.062014
3000mCecilia Inghammar197711.35.271992
1500m hinder/76.2Sara Overgaard19985,24,532013-07-30Göteborg/S
80mh/76.2Sara Hansson197811,811991
300mh/76.2Ingrid Dryselius48,441987
HöjdMalou Österberg19821,631997
StavEmma Josefsson19813,201996
LängdKatarina Nordqvist19765,081991
TrestegSara Josefsson198410,941999
Kula/3.0Calista Ezeh200310.882018-06-09Göteborg/S
Diskus/0.75Vakant
Diskus/0,6Anna Olsson198028,301993
Slägga/3.0Emma Jungmark198720,562002
Spjut/400Annelie Johanson198032,021994
Spjut/500Ida Elmén200331.982018-08-05Enskede
SexkampAlida Alivodic19793291p1993
4x80mAlfrida Kilvik200141,902016Stockholm
Mathilda Hammarqvist
Sofia Overgaard
Hilda Gyldén
4x100mKatarina Berglund197650.661990
C Hansson1976
Helen Lindquist1975
Annika Andersson1975
3x800mAlida Alivodic19797,15,791994
Agneta Eiving1979
Anna Behn
   
F14 (2018-11-30)
Gren                             Namn                         Född    Resultat     Datum          Plats
80mAlma Svanberg200210.472016-09-10Högby
100mJessica Anderson199113,372005
200mJulia Håkansson198727,602001
300mAlma Svanberg200241.332016-09-11Högby
600mJessica Bolgert19771,47,361990
800mSofia Lilja19882,20,392002
1500mBeatrice Brink19995,02,802013Lerum
2000mBeatrice Brink19996,49,042013-09-14Eksjö
80mh/76.2Sara Hansson197811,811991
300m häck/76.2vakant
1500m hinder/76.2Sara Overgaard19985,33,562012Göteborg/S
HöjdHilda Gylden20011,602015Ymerspelen
StavSara Josefsson19842,801998
LängdJulia Björkman20005,162014-06-27Göteborg/U
TrestegAlida Alivodic197910,561993
Kula /3.0Calista Ezeh200311,332017-07-02Göteborg/U
Diskus/0.6Anna Olsson198028,301993
Diskus/0.75Elin Fredriksson200026,242014Mölndal
Slägga/3.0Elin Fredriksson200022,042014Mölndal
Spjut/400Annelie Johansson198032,021994
Spjut/500Elin Fredriksson200031,912014-09-07Lerum
SexkampAlida Alivodic19793291p1993
4x80mJennie Larsson1976421990
Angelica Krantz1976
Jessica Bolgert1977
Katarina Berglund1976
3x800mAlida Alivodic19797,30,621993
Agneta Eiving1979
Anna Behn1979
F13 (2018-12-03)
Gren                    Namn                          Född    Resultat     Datum           Plats
60mAlma Svanberg20028,222015GM
80mJessica Andersson199110,802004
200mJessica Andersson199127,402004
300mIsabelle Melin199849,652011Kungsbacka
600mAlma Svanberg20021,43,092015Sävedalsspelen
800mBeatrice Brink19992,37,782012Kungälv
1500mBeatrice Brink19995,05,432012Ängelholm
2000mFelicia Buiten19987,21,162011Kungsbacka
60mh/76.2Elin Fredriksson200010,122013Göteborg
60mh/68,6Matilda Thorsson200310,692016Helsingborg
200mhElin Fredriksson200032,062013Lerum
1500m hinderFelica Buiten19985,38,422011Lidköping
HöjdÅsa Bladinge19821,541995
StavSofia Overgaard20012,612014Göteborg/U
Längd zonAnnika Johansson19804,901993
Jessica Andersson19914,902004
Tresteg zonThea Johansson200510.612018-06-30Göteborg/U
Kula/2.0Calista Ezeh200311,592016-09-11Högby
Diskus/600Stina Littorin200528,472018-09-16Eslöv
Slägga/2.0Stina Littorin200525.242018-05-26Kungälv
Spjut/400Johanna Sköldborg200035,642013Mölndal
FemkampFelica Buiten19983579p2011Uddevalla
Alfrida Kilvik20013751p2014Göteborg
5x60mEmilia Valton200142,512014
Stenungsundsspelen
Hilda Gyldén
Sofia Overgaard
Alfrida Kilvik
Emelie Greby
F12 (2018-12-19)
Gren               Namn                           Född    Resultat                           Datum           Plats
60mJennie Larsson19768,441988
80mElin Fredriksson200011,142012Sävedalen
100mJenny Kjeldsén197814,901990
200mKlara Malmqvist200328,902015Göteborg
600mMonica Sandersson19811,47,211993
800mMonica Sandersson19822,27,841993
1000mJessica Bolgerth19773,23,871989
1500mWillow Lind
20065,17.64
2018-09-01
Lerum
60mh/76.2Annika Johansson198010,781992
60mh/68.6Matilda Thorsson200310,482015Helsingborg
HöjdAlida Alivodic19791,411991
StavSofia Overgaard20012,202013Varberg
Längd zonJennie Larsson19764,711988
Tresteg zonAlida Alivodic19799,881991
Kula/2.0Johanna Sköldborg200010,072013Sävedalen
Diskus/600Linda Wilén198021,882000

Spjut/400Linda Wilén198026,212000
Slägga/2.0vakant
Boll 300grAnnica Johansson198040,581992
FemkampKatarina Berglund19762448p1988
Linda Olsson19803934p (ny tabell 1992)1992
5x60mLinda Olsson198042,771992
Petra Sundberg1980
Annica Johansson1980
Annelie Johansson1980
Anna Olsson1980
3x800mAgneta Eiving19797,39,101991
Monica Sandersson1981
Alida Alivodic1979
     
 
Samarbetspartners