Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
IF Kville
Glädje, Gemenskap, Utveckling, Trygghet - För alla
M22 ute (2018-11-30)
Gren                            Namn                               Född     Resultat           År                       Plats
60m*Niklas Sjöstrand19766.851998
100mNiklas Sjöstrand197610.601998
150m*Shahbaz Safdar199216.242012Lerum
200mNiklas Sjöstrand197621.241998
300m*Erik Lindahl199035.882010
400mChristian Svensson196848.461985
800mStefan Strand19751.52.081998
1500mCurt-Roland Ljung19523.48.91974
3000m*Curt-Roland Ljung19528.22.41974
5000mCurt-Roland Ljung195214.28.41974
110mh/106,7Robert Kronberg197613.611998
400mh/91.4Erik Lindahl199052.752011-09-09Helsinki, FIN
2000m hinder/91.4Thomas Karlsson19685.55.761989
HöjdFredrik Sangberg19902.092012-08-10JSM Sollentuna
StavFilip Gyllensten19925.112014-08-23Merksem, BEL
LängdRobert Kronberg19767.521997
TrestegAnton Gyllensten199012.822011-05-29Göteborg/S
Kula/7.26
Kula/7.2?Sten Sjölander191713.121938okänd vikt
Diskus/2.0Torbjörn Julin198940.332011-04-16Borås
Diskus/2.0?Algot Kristiansson192142.081943okänd vikt
Slägga/7.26Torbjörn Julin198949.722010-10-09Borås
Slägga/7.26?Keijo Hiltonen194655.941977okänd vikt
Spjut/800Simon Gyllensten199249.122014
TiokampSimon Gyllensten19926.912 p2014-06-15Mesa, AZ
4x100mTomas Greiner197741.441998
Niklas Sjöstrand1976
Anders Nilsson1978
Robert Kronberg1976
4x400mJonathan McKee19683.18.561988
Hans Jacobsson1967
Marc Mörén1968
Christian Svensson1968
4x1500mMats Holgersson195815.40.321979
Christer Ljung1957
Gunnar Sasse1957
Sören Hellmark1958
P19 ute (2018-11-30)
Gren                             Namn                           Född    Resultat     År                    Plats 
100m
Shahbaz Safdar199210.732011-06-30Sävedalen
150m*Patrik Andersson199116,362011
200mPatrik Andersson199121.752010-07-04Göteborg/U
300m*Patrik Andersson199135.362010
400mDaniel Norgren199049.802009-07-26Uddevalla
800mDaniel Norgren19902:03.632009
1000m*Christer Ljung19572:26.01975
1500mChrister Ljung19573:49.11975
5000mVakant
10000m*Sören Hellmark195831.23.81976
2000m hinder/91.4Johan Wettergren19756:02.871993
110m häck/100.0Jonas Prytz196615.651984
300mh/91,4*Erik Lindahl199039.082009-08-15Karlskrona
400mh/91,4Gustav Eriksson199863,142017
HöjdRune Andersson19421.951960
Oskar Rybo19891.952008-08-09Norrtälje
StavFredrik Persson19764.551994
LängdLeif Persson19376.541955
TrestegGösta Lindahl193713.711955
Gösta Lindahl193813,921956
Kula/6.0Leif Persson II194014.851958
Diskus/1.75Vakant
Slägga/6.0Andreas Kohn197961.201997
Spjut/800Andreas Kohn197961.541998
TiokampHenrik Hamnebo19765056p1994
4x100mClaes Pettersson196743.451985
Mikael Nordström1967
Hans Jacobsson1967
Jonatan McKee1968
4x400mHans Jacobsson19673:19.321985
Christian Svensson1968
Mikael Nordström1967
Jonatan McKee1968
3x800mJohan Wettergren19755:52.261993
Erik Göransson1975
Stefan Strand1975
K22
Gren
Namn Född Resultat År Plats
100m Marie Belfrage 1966 12.16 1984  
200m Marie Belfrage 1966 24.74 1984  
300m Josefine Dahlqvist 1988 42.97 2009  
400m Charlotta Hansson 1972 55.35 1991  
800m Linda Gunnarsson 1977 2.15.08 1997  
1500m Linda Gunnarsson 1977 4.41.26 1997  
3000m Christin Johansson 1978 10.02.6 2000  
5000m Christin Johansson 1978 17.08.5 1999  
100mh Helen Lindquist 1975 15.25 1993  
400mh Jeanette Stenborg 1967 66.65 1984  
Höjd Helen Lindquist 1975 1.66 1992  
Stav Emma Josefsson 1981 3.62 1999  
Längd Johanna Aalto 1989 5.86 2011 Göteborg, Ullevi
Tresteg Sofie Andersson 1981 11.74 2003  
  Sara Sköldin 1985 12.11 2006  
Kula Maria Andersson 1977 9.45 1993  
Diskus Maria Andersson 1977 37.16 1994  
Slägga Maria Andersson 1977 27.04 1998  
Spjut Ingrid Dryselius 1972 34.86 1991  
Sjukamp Helen Lindquist 1975 3812p    
4x100m Pernilla Sterner 1966 48.83 1984  
  Marie Belfrage 1966      
  Jeanette Stenborg 1967      
  Charlott Sörqvist 1966      
4x400m Ulla Heggeman 1960 4.06.07 1990  
  Karin Johnson 1961      
  Susanne Stenberg 1967      
  Charlotta Hansson 1972      
F19 (2018-11-30)
Gren             Namn                         Född    Resultat    År                   Plats
100mMarie Belfrage196612.161984
200mMarie Belfrage196624.741984
300mCharlotta Hansson197240.501991
400mCharlotta Hansson197255.351991
800mBeatrice Brink19992:12.502017-06-03Göteborg/S
1500mBeatrice Brink19994:30.202017-06-10Göteborg/S
3000mBeatrice Brink199910:08.852018-06-29Göteborg/U
100mh/84.0Helen Lindqvist197515.251993
300mh/76.2Sara Mangs197547.711993
HöjdHelen Lindquist19751.661992
StavEmma Josefsson19813.621999
LängdSofie Andersson19815.841999
TrestegSofie Andersson198111.061999
Kula/4.0Amanda Nilsson19999.022017-06-18Halmstad
Diskus/1.0Helen Kilander196521.261983
Slägga/4.0Vakant
Spjut/600Amanda Nilsson199939.832017-08-13Gävle
4x100mPernilla Sterner196648.831984
Marie Belfrage1966
Jeanette Stenborg1967
Charlott Sörqvist1966
1000mPernilla Sterner19662.18.471984
Charlott Sörqvist1966
Marie Belfrage1966
Jeanette Stenborg1967
4x400mCharlott Sörqvist19664.15.381984
Rebecka Lafranz1968
Marie Belfrage1966
Jeanette Stenborg1967
     
 
Samarbetspartners